Ücretsiz Diyetisyen Hizmeti

Okunma [36389]
Ücretsiz Diyetisyen Hizmeti

 

T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde bulunan Sağlıklı Beslenme ve Obezite Danışma Birimi, halkımıza ücretsiz diyetisyen hizmeti sunuyor.

 

Sistem şu şekilde çalışıyor

 


İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Birimi diyetisyeni Uzm. Dyt. Yağmur ALAKUŞ sistemin nasıl çalıştığını açıkladı ; Aile hekimi kendisine kayıtlı kişinin temel antropometrik ölçümlerini  (boy, vücut ağırlığı ve bel çevresi) ölçükten sonra  Beden Kütle İndeksi (BKİ) 30'un üzerinde olan kişilere obezite teşhisi konulur ve gerekli tetkikler yapılarak her ilçede bulunan, Sağlıklı Beslenme ve Obezite Danışma Birimindeki diyetisyene yönlendirilir.

 

Diyetisyen Gözetiminde Tedavi Ediliyor

 

Obez tanısı konan bu kişiye, diyetisyen tarafından kişinin vücut analiz cihazı ile ölçümü yapılır ; fiziksel aktivite alışkanlıkları, kronik hastalık varlığı, kullanılan ilaçları sorgulanır ve sonra kişinin yaşam tarzına, kan tetkiklerine ve vücut ağırlığına uygun bir diyet programı planlanarak  kişinin uyumuna ve tedavi planına göre belirlenen periyotlarla kontrole çağırılır.

 

Hedefe ulaşana kadar sürecek ücretsiz tedavi

 

Kişi ideal vücut ağırlığına ulaşana ve/veya kan değerleri ideal seviyelere gelene kadar diyetisyen ve aile hekimi tarafından takibi yapılır. Bu hizmet tamamen ücretsiz olarak verilmektedir.


 

Tüm ilçelerde hizmet veriliyor

 

İstanbul ilinde ücretsiz diyetisyen hizmeti almak için dilediğiniz ilçenin üzerine tıklayarak ilgili kurumun iletişim bilgisini öğrenebilirsiniz. 

 

 ADALAR 


 ARNAVUTKÖY 


 ATAŞEHİR 


 AVCILAR 


 BAĞCILAR 


 BAHÇELİEVLER 


 BAKIRKÖY 


 BAŞAKŞEHİR 


 BAYRAMPAŞA 


 BEŞİKTAŞ 


 BEYKOZ 


 BEYLİKDÜZÜ 


 BEYOĞLU 


 BÜYÜKÇEKMECE 


 ÇATALCA 


 ÇEKMEKÖY 


 ESENLER 


 ESENYURT 


 EYÜPSULTAN 


 FATİH 


 GAZİOSMANPAŞA 


 GÜNGÖREN 


 KADIKÖY 


 KAĞITHANE 


 KARTAL 


 KÜÇÜKÇEKMECE 


 MALTEPE 


 PENDİK 


 SANCAKTEPE 


 SARIYER 


 SİLİVRİ 


 SULTANBEYLİ 


 SULTANGAZİ 


 ŞİLE 


 ŞİŞLİ 


 TUZLA 


 ÜMRANİYE 


 ÜSKÜDAR 


 ZEYTİNBURNU 

 

Detaylar için iletişim hattı

 

  • Telefon ; +90 212 409 23 04

Taglar: #SağlıkBakanlığı #İstanbul #İlSağlıkMüdürlüğü #SağlıklıBeslenme #Obezite #ücretsiz #ücretsizdiyetisyen #ilçe #ADALAR #ARNAVUTKÖY #ATAŞEHİR #AVCILAR #BAĞCILAR #BAHÇELİEVLER #BAKIRKÖY #BAŞAKŞEHİR #BAYRAMPAŞA #BEŞİKTAŞ #BEYKOZ #BEYLİKDÜZÜ #BEYOĞLU #BÜYÜKÇEKMECE #ÇATALCA #ÇEKMEKÖY #ESENLER #ESENYURT #EYÜPSULTAN #FATİH #GAZİOSMANPAŞA #GÜNGÖREN #KADIKÖY #KAĞITHANE #KARTAL #KÜÇÜKÇEKMECE #MALTEPE #PENDİK #SANCAKTEPE #SARIYER #SİLİVRİ #SULTANBEYLİ #SULTANGAZİ #ŞİLE #ŞİŞLİ #TUZLA #ÜMRANİYE #ÜSKÜDAR #ZEYTİNBURNU #obez #obezitetedavisi #antropometrikölçüm #belçevresi

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 19.09.2018

Kaynak: İl Sağlık Müdürlüğü

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler