Sandviç Zincirinde Alerjiye İkinci Kurban

Okunma [4263]
Sandviç Zincirinde Alerjiye İkinci Kurban

 

İngiltere'de aynı sandviç zincirinde ikinci alerji kurbanı: Pide ekmeği yedi öldü.

 

2. Ölüm Yine Alerjiden

 

İngiltere'de susama alerjisi olan 15 yaşındaki bir kız çocuğunun ardından, süt ürünleri alerjisi bulunan 42 yaşındaki bir hemşirenin de, aynı sandviççi zincirinden yediği pide ekmeğiyle hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

Celia Marsh adlı İngiliz kadının, etiketinde hayvan sütü içermediği yazılan ekmeği yedikten sonra Aralık 2017'de kaldırıldığı hastanede öldüğü açıklandı. Marsh'ın ölümü, bu konuda başlatılan bir soruşturma sırasında Cumartesi günü duyuldu.

 

Hindistan cevizi sütüne protein karıştı

 

9 ülkede 500'den fazla şubesi bulunan sandviççi zinciri Pret a Manger'den yapılan açıklamada, ekmekte kullanılan yoğurdun hindistan cevizi sütünden yapıldığı belirtildi. Ancak şirket, tedarikçi şirketin fabrikasında yoğurda hayvan sütü proteini karıştığını öne sürdü.


Taglar: #İngiltere #sandviç #zincirrestoran #alerji #Pideekmeği #öldü #susamaalerjisi #sütürünleri #hemşire #hayvansütü #Hindistancevizi #hindistancevizisütü #sandviççi #PretaManger #ekmek #yoğurt #susam #etiket #alerji #etiketuyarıları #foodallergy #london #suddendeath #death #coconut #coconutmilk #allergy

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 8.10.2018

Kaynak: BBC

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler