Omega-3, EPA & DHA İnsan Sağlığına Etkileri Diyet Atölyesi

Okunma [1924]
Omega-3, EPA & DHA İnsan Sağlığına Etkileri Diyet Atölyesi

Son dönemlerde en merak edilen konulardan biri olan Omega-3, EPA, DHA İnsan Sağlığına Etkileri 27 Nisan akşamı Prof. Dr. H. Tanju Besler'in anlatımıyla sadece #gerçekdiyetisyen ve #geleceğindiyetisyeni üyelerimize özel #diyetatölyesi nde! 

 

Omega-3 Neden Bu Kadar Önemli?

Omega-3 ve içeriğindeki EPA ve DHA, tüm dünyada yıllardır yapılan araştırmalarda sağlığımız açısından önemi ispatlanmış yağ asitleridir. Bu nedenle anne karnından başlayarak hayatımızın her döneminde Omega-3'e ihtiyaç duyarız. Doğru miktarda ve düzenli kullanıldığında Omega-3, bağışıklık sistemini güçlendirdiği için pek çok sağlık problemine karşı bizi korumada destekçidir. Kalp ve damar sağlığı, eklem ve kas sağlığı, göz ve mental sağlığı koruma ve iyileştirmede etkisi bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır. 

Omega-3 ve içeriğindeki EPA ve DHA'nın faydaları üzerine yayınlanmış yüzlerce çalışmaya şuradan ulaşabilirsiniz: https://www.fatsoflife.com/

Dilerseniz omega-3 ve önemini detayları ile anlattığımız haberimize buradan ulaşabilirsiniz. 

 

Prof. Dr. Halit Tanju BESLER Kimdir? 

1981-1988 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde lisans ve yüksek lisansını tamamlamış, Aynı Enstitüde 1991 yılının sonlarına kadar doktora çalışmalarına devam ederek doktora yeterliliğini de almıştır. 1991 yılının sonunda YÖK lisansüstü eğitim bursunu (2547 Sayılı Kanun/33. Madde) alarak, İngiltere Southampton Üniversitesi'ne doktora yapmak üzere gitmiştir.

1995 yılında Southampton Üniversitesi, Tıp Fakültesi, İnsan Beslenmesi Bölümü'nde doktora derecesini alarak Türkiye'ye dönmüştür. 1996 yılında doçent, 2003 yılında da aynı Üniversite de Profesör olmuştur. Beslenme bilimleri ve diyetetik alanında kapsamlı eğitim ve öğretim faaliyetlerinde bulunmaktadır. Özellikle "beslenme biyokimyası" ve "beslenme ilintili hastalıkların metabolik ve biyokimyasal değişiklikleri" alanında eğitim ve araştırma faaliyetlerine devam etmektedir. Birçok lisans, yüksek lisans ve doktora çalışması yönetmiştir.

Otuz yıla yakın bir süre (1986 Eylül-2016 Şubat) Hacettepe Üniversitesi'nde çalıştıktan sonra, kendi isteğiyle emekli (16 Şubat 2016) olarak, KKTC Doğu Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi'nde tam zamanlı olarak öğretim üyesi olarak çalışmaya başlamıştır. 31 Ağustos 2020 tarihinde öğretim üyeliğinin yanı sıra birçok akademik yönetsel görev (Bölüm Başkanlığı, Öğrenci İşlerinden ve Akademik İşlerden Sorumlu Rektör Yardımcılıkları) yaptığı Doğu Akdeniz Üniversitesi'nden kendi isteğiyle ayrılarak, 01.09.2020 tarihinde İstinye Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nde öğretim üyesi olarak çalışmaya başlamıştır. Birçok Bakanlıkta (Kalkınma, Sağlık, Milli Eğitim, Tarım Bakanlıkları) danışmanlık, komisyon üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

Ulusal ve uluslararası gıda, beslenme ve sağlıkla ilgili dergilerde hakemlik görevlerine devam etmektedir. Ulusal Gıda Kodeks Komisyon üyeliğine iki dönem (2012-2014; 2014-2016) Sağlık Bakanlığı bilim insanı temsilcisi olarak katılmıştır. Öncesinde de birçok İhtisas Alt Komisyon (Yağ, Etiketleme, Sağlık Beyanları gibi) üyeliklerinde bulunmuştur. Gıda sektöründe de ürün geliştirme, var olan ürünlerin tüketici sağlığı açısından değerlendirilmesi, sağlıklı, yeterli ve dengeli beslenme kavramları doğrultusunda danışmanlık faaliyetlerini yürütmüştür. 2013 yılından itibaren Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı (SÜGAV) Bilim Kurulu üyeliğine devam etmektedir. Birçok yurt içi ve yurt dışı proje desteği almış, yürütmüştür. Ulusal ve uluslararası birçok yayını olup, bilimsel dernek ve mesleki kuruluşlarının üyesidir. Şuan İstanbul Kent Üniversitesi'nde Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanıdır. 

 

Diyet Atölyesi Özellikleri

  • Üyelerimize Özel Ücretsiz
  • Online 
  • Omega-3, EPA, DHA
  • Eğitim

Omega-3, EPA ve DHA'nın İnsan Sağlığına Etkilerini konuşacağımız bu eşsiz webinar Ballstad destekleri ve Prof. Dr. H. Tanju Besler'in anlatımı ile üyelerimize özel bedelsiz gerçekleşecek.

 

DETAYLAR & KAYIT

Tarih : 27 Nisan 2022 Çarşamba 

Saat : 21:00 

Platform : Zoom 

* Sınırlı sayıda kontenjanda yer almak için hadi hemen linke tıklayın atölyeye kaydınızı yapın. Eğitim gününe kadar sormak istediğiniz sorularınızı not alın! 

* Eğitim için giriş linki tüm kayıt olan katılımcılara iletilecek ve şanslı ilk 500 kişi (beş yüz) canlı izleyebilecek.

* Eğitim öncesi Zoom uygulamasının güncel versiyonunu bilgisayarınıza veya telefonunuza indirmeli ve ücretsiz kullanıcı olarak uygulamaya kayıt olmalısınız.

* Devamında size iletilecek seminer linkini tıklayarak rahatça giriş yapabilirsiniz.

* Eğitim canlı olup, eğitim kaydı paylaşılmayacaktır. 

* Sertifika verilmeyecektir.

 


 


Taglar: #diyetatölyesi #eğitim #zoom #webinar #ballstad #omega3 #epa #dha #balıkyağı #egitim #beslenme #diyetetik #tanjubesler

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 14.04.2022

Kaynak: Diyet Atölyesi

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler