Kilo verme reklamları yasaklandı

Okunma [3260]
Kilo verme reklamları yasaklandı

 

Fotoğraf paylaşım platformu Pinterest, reklam politikasında güncellemeye giderek 'kilo verme yönetemleri ve görüntüleri olan tüm reklamları' yasaklama yönünde karar aldı.

Sosyal paylaşım sitesi Pinterest, yaptığı açıklamada reklam politikasında değişikliğe gittiğini duyurarak, 'kilo verme yönetmleri ve görüntüleri olan tüm reklamları' kararı aldığını bildirdi.

"Pinterest, insanların sevdikleri hayatı yaratmak için ilham alma amacıyla geldikleri yerdir" denilen açıklamada, "Pinners'ı, (insanların) en önemli şeylere odaklanabilmeleri için kilo verme reklamları olmadan bir yaz ve ötesini planlama konusunda güçlendiriyoruz" ifadelerine yer verildi.

Öte yandan açıklamada, Pinterest'in bu yönde adım atan ilk platform olduğu vurgusu yapılarak, yeni kuralların, kurumun 'body-shaming' ve kilo verme dolandırıcılığını karşı konumlanan mevcut reklam politikalarına dayandığı belirtildi.

Geçen yıllarda Instagram, kilo vermeye dönük reklamların ve belirli türdeki estetik ameliyatların 18 yaşın altındaki kullanıcılar tarafından görülmesini engellemişti.

 

Aramıza Hoşgeldin

 

Diyetisyenlerin paylaşım mecrası Diyetisyen Dünyası olarak, kurulduğumuz günden bugüne, 10 yılı aşkın süredir yürüttüğümüz politikamız olan ; hızlı kilo verme vaadi veren ürünler olan ; zayıflama hapı, zayıflama kemeri, zayıflama çayı, zayıflama tozu reklam yasağımızı, 2021 yılında uygulama kararı alan ilk mecra Pinterest'i bu kararından dolayı kutluyor, aramıza hoşgeldin diyoruz. 


Taglar: #kilo #kiloverme #pinterest #reklam #yasak

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 3.07.2021

Kaynak: Sputnik Türkiye

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler