Dünyanın En Şişman İnsanı

Okunma [20305]
Dünyanın En Şişman İnsanı

 

Dünyanın En Şişman İnsanı

Jon Brower Minnoch, gelmiş geçmiş en kilolu insan olarak kayıtlara geçen insandır.

 

Vücut Ağırlığı

635 kiloluk ağırlığı ile Dünyanın En Kilolu İnsanları listesinde hâlâ ilk sıradaki yerini korumaktadır.

 

Hangi Ülke Vatandaşı

ABD vatandaşıdır.

 

Yaşam Süresi

  • Doğum ; 1941 (Bainbridge Adası, Kitsap County)
  • Ölüm ; 1983 (Washington)
  • Yaş ; 42 yaşında hayata gözlerini yummuştur.

 

Gençliği

Jon, obezite sorunu ile çocukluk yıllarında tanışmış ve henüz 12 yaşında 121 kiloya kadar ulaşmıştır. Jon, 22 yaşına geldiğinde 1,85 cm boyunda ve 178 kilo ağırlığındaydı.

 

Hastane Yılları

Bir türlü karşı konulamaz kilo büyümesi sonrasında 37 yaşında kalp ve solunum yetmezliği tanısı ile 1978'in Mart ayında hastaneye kaldırıldı. Burada yapılan tetkiklerde aşırı ekstraselüler sıvı birikmesi tanısı kondu.

Minnoch, artık yürümez ve neredeyse hareket edemez duruma gelmişti. Bir düzine itfaiye ve kurtarma personeli'nin desteği ile dev bir sedye üzerinde Washington Üniversitesi Tıp Merkezi'ne götürüldü ve burada tedaviye alındı.

 

Ölümü

Washington Üniversitesi Tıp Merkezi'ne geldikten sonra doktorların gözetiminde, diyetisyenler ona sıkı bir diyet ve fizyoterapistler uygun bir egzersiz programı uyguladılar. Günde 1200 kalori verebilecek bir programla tedavi edilen Minnoch, 216 kiloya kadar düştükten sonra hastaneden taburcu edildi.

Ancak tekrar aldığı kilolar ve bunun sonucunda oluşan rahatsızlıklar sonucu bir yıl sonra 1981 yılında tekrar hastaneye yatmak zorunda kaldı. Hastaneye tekrar döndüğünde 432 kiloya çıkmıştı ve vücudunun birçok noktasında ödem oluşmaya başlamıştı. Yapılan müdehalelerle 362 kiloya kadar insede 10 Eylül 1983 yılında hayata gözlerini yummuştur.
 


Taglar: #şişman #obez #dünyanınenşişmaninsanı #JonBrowerMinnoch #kilo #enkilolu #amerika

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 26.10.2020

Kaynak: Wikipedia

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler