Bitkisel "Karides" Olur Mu?

Okunma [1005]
Bitkisel

 

Bitki bazlı kabuklu deniz ürünleri pazarına gireceğini açıklayan Tyson Foods, San Francisco merkezli New Wave Foods girişimine yatırım da yaptı.

 

 

 Dünyanın en büyük tavuk, sığır ve domuz eti üreticisi ve tedarikçisi konumunda olan ABD merkezli Tyson Foods, yeni bir pazara giriş yaptığını duyurdu. Bitki bazlı kabuklu deniz ürünleri pazarına gireceğini açıklayan Tyson Foods, San Francisco merkezli New Wave Foods girişimine yatırım da yaptı. New Wave Foods'un üreteceği bitki bazlı karideslerin 2020 yılının ilk aylarında karşımıza çıkması bekleniyor. Konu ile ilgili bir açıklama paylaşan Tyson Foods CFO'Su Tom Mastrobuoni, bir arkadaşı vasıtası ile New Wave Foods girişimi ile tanıştığını aktardı. Ürünü deneyen Mastrobuoni, bir şef tarafından hazırlanan New Wave Foods karidesinin gerçekten bir karides olmadığını bilmediğini de paylaştı.

 

 

Alternatif et pazarı

 

Bitki bazlı protein üretimi yapan ilk firmanın New Wave Foods olmadığını da hatırlatalım. Bitki bazlı protein üretimi pazarı Impossible Foods ve BeyondMeat gibi firmaların liderliğinde gelişmeye devam ediyor. Tyson Foods'un bitki bazlı protein üretimi pazarında yer edinmeye çalıştığını da ekleyelim.  Sadece New Wave Foods'a yatırım yapmakla kalmayan Tyson Foods, Beyond Meat firmasının yüzde 6,52 hissesine de sahip durumda.New Wave Foods'un üreteceği bitki bazlı yapay karides, yosun özü ve bitki proteini ile üretilecek. Karidesin dokusunu taklit etmenin oldukça zor olduğunu belirten New Wave Foods CTO'su Michelle Wolf, büyük oranda doğru dokuyu elde etme üzerine çalıştıklarını da belirtti.


Taglar: #bitki #kabukludenizürünleri #TysonFoods #SanFrancisco #NewWaveFoods #alternatifet #popüler #tavuk #karides #bitkiselprotein #Impossiblefoods #beyondmeat

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 09.09.2019

Kaynak: Webrazzi

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler