Anne Oldum Ben 2023

Okunma [3038]
Anne Oldum Ben 2023

 

1-7 Ekim Emzirme haftasına  özel düzenlenen etkinlikte, anneler ve uzmanlar ile bir araya geliyor.

 

Annelere, ebeveynlere ve tüm sağlık çalışanlarına ücretsiz

 

7 Ekim cumartesi günü tamamen (%100) online ve canlı olarak Zoom platformu üzerinden düzenlecek eğitim, 10:00 ile 14:00 arası annelere, ebeveynlere ve tüm sağlık çalışanlarına yönelik ve tamamen ücretsiz gerçekleşecek.

 

Kimler Katılabilir?

 

3-48.jpg

 

Diyetisyenler, doktorlar, psikologlar, hemşireler, fizyoterapistler, anneler, babalar, aile büyükleri, tüm sağlık çalışanları ve sağlık bölümleri öğrencileri katılabileceği bu benzersiz eğitim, hem kendi anne & baba olanlara, hem anne & baba olmayı düşünenlere, hem de anne & baba & çocuk danışan görenlere / göreceklere yönelik tamamen ücretsiz ve 500 kişilik katılımcı kapasitesi ile sunuluyor.

 

İlk 2 yıl anne sütü

 

Dünya sağlık örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığı sağlık politikası olarak ; ilk 6 ay sadece anne sütünü, 2 yaşına kadar da ek gıdalarla beraber anne sütünü öneriyor.

Anne sütü alan çocuklardaki sağlık faydaları saymakla bitmiyor! Annenin bu dönemde emzirmeye devam edebilmesi için hem fiziki, hem psikolijik olarak desteğe ihtiyacı oluyor.

Ülkemüzdeki annelerin sadece %38 ‘i 6 ay anne sütü verebiliyor ve sadece %19'u 6. aydan sonra anne sütü vermeye devam ediyor. Bu rakamların artması için #BenSeninYanındayız dediğimiz bu eğitim "Emzirme Haftasına Özel" düzenleniyor.

 

Hedefimiz Daha Çok Anneye Ulaşmak

 

En değerli dönem olan , doğum sonrası emzirme döneminde, anne, baba ve bebeklere destek olmak için düzenlenen bu rehber aile eğitimi, canlı yayında yüzlerce kişiye ve sosyal medya üzerinden binlerce kişiye ulaşmayı hedefliyor. 

 

#BenSeninYanındayım

 

2-67.jpg

 

Diyet Aktif tarafından düzenlenen ve Diyetisyen Güneş AKSÜS moderasyonunda gerçekleşecek bu eğitimde, psikolog, doktor, diyetisyen gibi pek çok uzmanı canlı dinleyebilir, merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz.

 

"Anne Oldum Ben!" 2023 Programının İçeriği

 

4-29.jpg

 

  • 10:00 - 10:15   Açılış Konuşması  /  Diyetisyen Güneş Aksüs (Moderatör)

  • 10:15 - 11:00  Lohusanın Duygusal Günlüğü  /  Uzman Klinik Psikolog Aytül Serpel
  • 11:00 - 11:45  Bebekler ve Uyku  /  Psikolog Melis Çetinkaya

  • 11:45 - 12:30  Neden Anne Sütü?  /  Çocuk Doktoru Oya Çetinkaya

  • 12:30 - 13:15  Emziren Anne Beslenmesi  /  Doktor Diyetisyen Gamze Şanlı Ak

  • 13:15 - 13:45  Anne Sohbeti  /  Youtuber Gizem Erbirer

  • 13:45 - 14:00  Kapanış Konuşması  /  Diyetisyen Güneş Aksüs (Moderatör)

 

Eğitime Katılmak İçin

 

3179280-5.jpg

 

 

Tamamen ücretsiz, canlı ve online (%100) düzenlenen bu benzersiz eğitime katılmak için online bu formu ; https://forms.gle/VSYrKyHPDumawGXn9 doldurarak kayıt olmanız yeterli olacaktır. 

Eğitim günü sabahtan (09:00), kayıt olduğunuz Cep telefonuna SMS olarak ve mail adresinize mail olarak giriş linki yollanacaktır.

Bu linki https://linktr.ee/anneoldumben tüm ilgilenenlere yollayarak, eğitim detaylarını tek link ile anlatabilirsiniz.

 

Sonsuz Teşekkür ve Şükran

 

Kıymetli destekleri ile bu eğitimin ücretsiz gerçekleşmesini ve daha çok kişiye ulaşmasını sağlayan, değerli Lansinoh Türkiye , NBL Türkiye ve Yatsan markalarına sonsuz teşekkürler.

 

9265729-6.jpg

 


Taglar: #anne #anneoldumben #emzirme #emzirmehaftası #emzirmehaftasi #annesütü #diyetisyen #annesutu #güneşaksüs #gunesaksus

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 20.09.2023

Kaynak: Diyetisyen Dünyası

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler