10 Şubat Dünya Bakliyat Günü İlan Edildi

Okunma [3456]
10 Şubat Dünya Bakliyat Günü İlan Edildi

 

 

20 Aralık Perşembe günü gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda, 10 Şubat günü Dünya Bakliyat Günü ilan edildi. Uzun süredir beklenen bu karar, sektör için bir milat olarak kabul ediliyor. 10 Şubat günü, 2019 yılından başlamak üzere her sene Dünya Bakliyat Günü olarak kutlanacak.

 

 

2030 Sürdürülebilir Kalkınma Ajandası'nın önemli bir adımı

 

Dünya Bakliyat Konfederasyonu Başkanı Hüseyin ARSLAN, "Bu ilan bakliyatın, evrensel barışı güçlendirmeyi amaçlayan bir eylem planı olan Birleşmiş Milletler'in 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Ajandası'nın kapsamlı, etki alanı geniş ve insan merkezli hedeflerini gerçekleştirmede belirleyici bir rol oynayabileceğinin kanıtı niteliğindedir" şeklinde konuştu. ARSLAN sözlerine, "Dünya Bakliyat Günü, bakliyatın insanlar ve gezegenimiz için sağladığı faydalar konusunda farkındalığı arttırma anlamında benzersiz bir fırsat sunacaktır" şeklinde devam etti.

 


Taglar: #BirleşmişMilletler #10Şubat #DünyaBakliyatGünü #bakliyat #DünyaBakliyatKonfederasyonu #HüseyinARSLAN #2030SürdürülebilirKalkınmaAjandası #bakliyatsektörü

Haberi Yapan: Diyetisyen Dünyası Editörü

Tarih: 9.02.2019

Kaynak: Rekolte Dünyası

Sıradaki haber yükleniyor...

Diğer Haberler